OCZYSZCZANIE DLA DZIECI , NATURALNA ZIOŁOWA

"Nim rozpocznę właściwą kurację leczniczą, wszyscy moi pacjenci przechodzą fundamentalny etap przygotowawczy - gruntowne oczyszczenie organizmu. Stosuję ParaProteX...".


Prof. dr n. med. Valeria Szedlak-Vadocz
Przewodnicząca Zespołu doradców Medycznych CaliVita International
Specjalista biochemii klinicznej, medycyny nuklearnej i patofizyki klinicznej

Bardzo ważne!

Przed rozpoczęciem kuracji wskazane jest wzmocnienie organizmu produktem Polinesian Noni w dawce ½ zakrętki przez okres jednego miesiąca. Produkt ten przygotuje iwzmacnia organizm na zwiększoną ilość toksyn podczas procesu oczyszczania  i udrożni kanały wydalnicze.

Więcej …  
OCZYSZCZANIE DLA DOROSŁYCH - OCZYSZCZANIE ZIOŁAMI

Intensywne tempo, jakie towarzyszy nam każdego dnia sprawia, że coraz częściej odżywiamy się nieregularnie i nie przestrzegamy zasad racjonalnego odżywiania. Mało kto zastanawia się nad tym, jakie będą efekty takiego stylu życia. Przewód pokarmowy to przecież nie tylko miejsce trawienia i wchłaniania niezbędnych substancji odżywczych. To także największa i najbardziej skomplikowana część naszego układu immunologicznego, która stale kontaktuje się z ogromną ilością różnych szkodliwych czynników pochodzących ze świata zewnętrznego, w tym m.in. czynników mikrobiologicznych.

ParaProteX to zestaw cennych składników roślinnych wykazujących korzystny wpływ na funkcje fizjologiczne organizmu. Zawiera m.in. czosnek, który już od tysiącleci znany jest jako środek wzmacniający siły obronne organizmu. Wspomaga utrzymanie prawidłowej równowagi mikrobiologicznej w jelitach, jak również odgrywa istotną rolę m.in. w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby, układu oddechowego i krążenia. Ekstrakt z kory Pau D’Arco stanowi naturalną obronę organizmu przed zagrożeniami zewnętrznymi. Wspiera funkcje wydalnicze nerek oraz korzystnie wpływa na naczynia krwionośne. Chroni komórki i tkanki przed uszkodzeniami wywołanymi przez oksydację. Ekstrakt z nasion grejpfruta przyczynia się do utrzymania równowagi mikrobiologicznej organizmu. Ekstrakt z berberysu zwyczajnego – wykazuje korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, wspomaga wydzielanie enzymów trawiennych oraz wspiera perystaltykę jelit. Olej z goździkowca korzennego – wspomaga trawienie i odczuwanie smaków oraz korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i układu oddechowego.

Poza tym preparat zawiera również owoc Rangoon creeper, sproszkowaną komosę piżmową, żywicę z balsamowca mirra oraz sproszkowany orzech czarny i olej z orzecha włoskiego.

 

Opis ziół zawartych w suplemencie PARAPROTEX:

rośliny od wieków stosowane w medycynie ludowej >>>

 

Więcej …  
OCZYSZCZANIE WĄTROBY, MARSKOŚĆ WĄTROBA, REGENERACJA WĄTROBY, ODTRUWANIE WĄTROBY

OCZYSZCZANIE WĄTROBY - WĄTROBY NIE JEST ZE STALI !!!

Stłuszczenie, przekrwienie i upośledzenie funkcji wątroby mają swoją przyczynę przede wszystkim w nadmiernym spożyciu oczyszczonych produktów skrobiowych (zwłaszcza białej mąki), cukru rafinowanego, tłuszczów nasyconych i mięsa. To również efekt braku surowych produktów, bogatych w enzymy trawienne i błonnik. Groźne są także występujące w żywności zanieczyszczenia chemiczne, metale ciężkie, pestycydy, wirusy, bakterie chorobotwórcze, azotany i azotyny, pozostałości po lekach weterynaryjnych oraz mykotoksyny. Każdego dnia wątroba musi dawać sobie z nimi radę. Kumulacja toksyn w organizmie obciąża nadmierną pracą wątrobę, która nie jest w stanie skutecznie pełnić swoich funkcji.

Ważąca około 1,5 kg wątroba jest największym gru­czołem w naszym organizmie i jedynym narządem wewnętrznym, który w przypadku częściowego uszkodzenia samoczynnie się regeneruje. Do 25 % wątroby można usunąć, a w krótkim czasie odrośnie ona z powrotem, wracając do swojego poprzedniego kształtu i rozmiaru.

Wątroba spełnia wiele funkcji, spośród których najważniejszą chyba jest wydzielanie żółci. Wydzie­lina ta jest magazynowana w woreczku żółciowym i w razie potrzeby uwalniana - jest bowiem niezbęd­na w procesie trawienia i wchłaniania tłuszczów w jelicie. Żółć bierze również udział we wchłania­niu witamin rozpuszczalnych w tłuszczu (A, D, E i K) oraz wspomaga asymilację wapnia. Ponadto żółć przetwarza beta-karoten w witaminę A. Pobudza także perystaltykę jelit, co pomaga zapobiegać za­twardzeniu.

 

Więcej …  
JELITA - OCZYSZCZANIE JELIT Z KAMIENI KAŁOWYCH, NATURALNE OCZYSZCZANIE

Flora bakteryjna jelita, praca jelit, hemoroidy, polipy, rak, zaparcia, wzdęcia, biegunka - jak sie uchronić!

Nie tylko warto, ale i trzeba częściej wracać do sprawy chorób jelit. Fakt ten dokumentują również badania statystyczne, lokujące choroby nowotworowe jelit w ścisłej czołówce wśród zachorowań na choroby typu nowotworowego, według badań co czwarta osoba po pięćdziesiątym roku życia może być nią zagrożona. Schorzenia jelit należałoby zaliczyć do chorób ery cywilizacyjnej. Ery wymagającej od ludzi określonych postaw (najczęściej niezdrowych) oraz oferującej nam wysoko przetworzoną i głęboko chemizowaną żywność.

Najcięższą chorobą jelita grubego są nowotwory okrężnicy i odbytnicy. Rak jelita grubego staje się chorobą o wymiarze społecznym. Na świecie co roku zapada na niż ok. miliona osób, z czego na skutek nieskutecznego leczenia umiera połowa chorych. Wiadomo, że aż 13% zachorowań związane jest z niską aktywnością ruchową , 12% z niewłaściwą dietą, a 10% przypadków zachorowań uwarunkowanych jest genetycznie.

Podczas gdy nie mamy wpływu na dziedziczone geny, możemy skutecznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, zmieniając swój styl życia i stosując suplementy diety.

 

Więcej …  
WIRUSY, ZARAŻENIE WIRUSOWE, OBJAWY ZAKAŻENIA WIRUSOWEGO Email

Wirusy to małe cząstki nukleinowo-białkowe zaliczane do drobnoustrojów. Wirusy zawierają informację genetyczną, ale nie mogą samodzielnie przekazać jej następnym pokoleniom. Wielkość wirusów waha się od10 do kilkuset nm. Jednym z najmniejszych, bo ma 28 nm. jest polito powodujący chorobę Heinego-Medina (porażenie dziecięce), natomiast jednym z największych jest wirus ospy, ma on 300 nm. I jest jedynym wirusem dostrzeganym w mikroskopie świetlnym, pozostałe tylko w mikroskopie elektronowym. Wirusy są trochę mniejsze od najmniejszych bakterii. Kształt wirusów bywa różny, najczęściej mają one postać bryłowatą.

 

Ich namnażanie odbywa się wewnątrz komórki gospodarza i powoduje wystąpienie objawów chorobowych.

Drogi zarażenia wirusów mogą być różne, najczęściej wnikają do organizmu drogą oddechową, pokarmową albo przez skórę. Mogą dostać się do krwiobiegu i rozprzestrzeniać, doprowadzając do wielu wtórnych zakażeń różnych narządów i organów docelowych.

U ludzi wirusy powodują m.in. takie choroby: ospa, opryszczka, świnka (zapalenie przyusznic i organów ślinowych), różyczka, odra, półpasiec, żółtaczka, białaczka, polio, wścieklizna, mononukleoza, grypa, zapalenie wątroby, AIDS, a także pewne nowotwory. W następstwie infekcji wirusowej, komórka gospodarza wytwarza i uwalnia interferony, co pozwala komórkom sąsiednim uzyskać odporność na ten i inne wirusy.

Najczęściej występujące

1. Wirus grypy (A,B i C) Wirus grypy C został dokładnie opisany w II połowie lat 90 XX wieku, choć jest znany od 1949 roku. Wirus C wywołuje grypę o przebiegu łagodnym. Zakażenie wirusami grypy zachodzi drogą kropelkową, w wyniku pobrania wirusa wraz z powietrzem. Zakażenie zachodzi więc przez drogi oddechowe. Poza ustrojem wirusy są mało odporne na czynniki środowiskowe i szybko giną. Infekcja objawia się po 2-3 dniach, początkowo w postaci nieżytu górnych dróg oddechowych. Wirus namnaża się szybko w nabłonkach gardła, jamy nosowej i tchawicy. Pełny cykl rozwojowy wirusa odbywa się w ciągu 4-6 godzin.
Objawy grypy: początkowo stan zapalny błony śluzowej dróg oddechowych (przekrwienie, nacieki, wybroczyny), katar. Po 2-3 dniach choroba objawia się ostro: dreszcze, bóle stawów i mięśni, ból głowy, uczucie rozbicia, bóle gałek ocznych, zaburzenia wzrokowe przy schylaniu się i wstawaniu, zawroty głowy, stan podgorączkowy, potem gorączka, ból gardła, brak apetytu, utrata poczucia smaku i powonienia, niekiedy kaszel, krwawienia z nosa. Czasem grypa objawia się bólami brzucha, nudnościami, gorączką, zaczerwieniem twarzy, biegunką i wymiotami. Zaobserwować można zwolnienie pracy serca, niemiarowość, kłucie w sercu, przyśpieszenie oddychania. Tętno spada do około 40-48 uderzeń na minutę. Gorączka trwa 3-4 dni. Śledziona jest powiększona.
Powikłania grypy: zapalenie zatok obocznych nosa, zapalenie ucha środkowego, zapalenie płuc, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie nerwów obwodowych, a nawet rdzenia kręgowego

2. Wirus przeziębienia – wirusowe zapalenie jamy nosowo-gardłowej jest to zakażenie wirusowe górnych odcinków dróg oddechowych. Wywołane jest przez rhinovirusy, zawierające jednoniciowy RNA i pozbawione osłonki. Wnikają do komórek nabłonkowych, gdzie panuje temperatura około 33 stopni Celsjusza. Ulegają ciągłym mutacjom. Choroba objawia się po 3-5 dniach od infekcji.
Objawy: ból i zawroty głowy, kichanie, uporczywy nieżyt jamy nosowo-gardłowej, zaczerwienienie gardła, stan podgorączkowy. U niektórych osób może wystąpić kaszel i krwawienia z nosa. Choroba trwa 7-14 dni.
Powikłania: zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok obocznych nosa, zapalenie spojówek, rzadziej zapalenie płuc, krtani i oskr
zeli.

3.Wirus opryszczki

Zmiany opryszczkowe pojawiają się na ogół w kącikach ust, na wargach, na policzkach, w okolicach nosa, w małżowinie nosowej zewnętrznej, na dziąsłach, na podniebieniu, w gardle, w pachwinach, na wargach sromowych, w pochwie, na szyjce macicy, na mosznie, na prąciu (np. żołądź prącia, grzbiet prącia), na napletku, w okolicach odbytu, w okolicach sutków, na małżowinach usznych, na spojówkach, na rogówce.
U kobiet ciężarnych opryszczka może wystąpić na brzuchu i pośladkach.

Nigdy na zmiany opryszczkowe nie wolno stosować kortykosteroidów i antybiotyków. W razie zastosowania na opryszczkę kortykosteroidów i antybiotyków objawy skórne utrzymują się nawet kilka tygodni, stają się rozleglejsze i pozostawiają po sobie trwałe przebarwienia.

Szczególnie niebezpieczne są zakażenia wirusem opryszczki w okresie ciąży (zakażenie wewnątrzmaciczne płodu), w czasie porodu (zakażenie noworodka okołoporodowe) i wkrótce po porodzie (zakażenie niemowlęcia poporodowe). Infekcje te prowadzą najczęściej do powstania wad rozwojowych płodu, obumarcia płodu lub śmierci noworodka. Opryszczka oczu może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń rogówki. Zakażenie wirusem następuje w wyniku kontaktu bezpośredniego.

Opryszczka na małżowinie usznej daje następujące objawy: świąd, zaczerwienienie, następnie pojawiają się drobne pęcherzyki wypełniające się płynem surowiczym i mające tendencje do zlewania się. Pęcherzyki pękają po kilku dniach. Sączący się płyn przysycha tworząc strupki. Strupki występują pojedynczo lub tworzy się jeden wielki płaski strup. W czasie pękania pęcherzyków występuje ból lub pieczenie. W okresie tworzenia pęcherzyków, a potem wysychania strupów występuje miejscowe swędzenie. Po około 2 tygodniach objawy skórne ustępują nie pozostawiając śladu lub pozostawiając przebarwienia.
Opryszczka płciowa przenosi się w trakcie kontaktów płciowych. Wirus opryszczki płciowej indukuje nowotwory macicy i pochwy.

Wsparcie dla organizmu:

  • VirAgo -   wzmacnia układ immunologiczny
  • C 500 -  wzmacnia system immunologiczny, łagodzi napięcie, jest doskonałym antyoksydantem
  • ImmunAid - zawiera składniki wspierające pracę systemu immunologicznego. Efektem ich synergicznego działania jest zwiększona zdolność organizmu do samoobrony oraz regeneracji.

  • Seria Vital - do Twojej grupy krwi: Vital 0, Vital A, Vital B, Vital AB - odżywia organizm, poprawia metabolizm


 
ZDROWIE Z CALIVITA | SKLEP CALIVITA - Natura Online | GRZYBICA | GRONKOWIEC | Sklep
Strona została opracowana na podstawie fachowego piśmiennictwa, doświadczeń i opinii klientów oraz specjalistów. Materiały umieszczone na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny w żadnym przypadku nie zastąpią porady lekarza. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej. Oferowane suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Produkty CaliVita należą do suplementów diety, które uzupełniają normalną dietę. Powinno się dokładnie przeczytać informacje umieszczoną na polskiej etykiecie produktu, a w przypadkach pytań zasięgnąć opinii specjalisty.
suplementy i uroda